7 خاصیت آلو و آلو خشک برای درمان و پیشگیری از بیماری ها

7 خاصیت آلو

برای اطلاع و آگاهی بیشتر با 7 خاصیت آلو آشنا شوید، آلو برای درمان و پیشگیری از بیماری فواید بسیاری دارد در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

آلو سرشار از مواد مغذی مختلفی از جمله فیبر و آنتی اکسیدان است. آلو جز میوه های تابستانی است و مزایا و خاصیت آن معروف است آلو در رفع یبوست و دیابت بسیار کمک کننده است و حتی از بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری می کند و چندین خاصیت دیگر که در این بخش به طور مفصل در مورد مزایای آلو بحث خواهیم کرد.

7 properties of plum3 - 7 خاصیت آلو و آلو خشک برای درمان و پیشگیری از بیماری ها

آلو چه خاصیتی دارد؟

آلو دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و تقویت کننده حافظه است و حاوی فنل ها، به ویژه آنتوسیانین ها هستند که جز آنتی اکسیدان هستند.

مصرف آلو با بهبود سلامت استخوان و بهبود عملکرد قلب همراه است. آنها همچنین دارای شاخص گلیسمی پایین هستند ، بنابراین خوردن آنها باعث کنترل قند خون می شود.

آلو به درمان یبوست کمک می کند

آلو غنی از فیبر است و به درمان یبوست کمک می کند و ترکیبات فنلی موجود در آلو نیز اثرات ملین دارند. مصرف آلو خشک نیز به بهبود و عملکرد دستگاه گوارش می شود و به تعداد دفعات دفع مدفوع و غلظت آن کمک می‌کند.

ارزش غذایی آلو

ارزش غذایی آلو به شرح زیر است.


کالری ۷۵.۹
کربوهیدرات ۶۸.۱
چربی ۳.۹ گرم
پروتئین ۳.۹ گرم
فیبر غذایی ۲.۳ گرم
قند ۱۶.۴ میلی‌گرم
ویتامین A ۵۶۹ واحد بین‌المللی
ویتامین C ۱۵.۷ میلی‌گرم
ویتامین E ۰.۴ میلی‌گرم
ویتامین K ۱۰.۶ میکروگرم
تیامین ۳ درصد از نیاز روزانه‌ی بدن
ریبوفلاوین ۳ درصد از نیاز روزانه‌ی بدن
نیاسین ۰.۷ میلی‌گرم
ویتامین B6 ۲ درصد از نیاز روزانه‌ی بدن
آهن ۰.۳ میلی‌گرم
منیزیم ۱۱.۶ میلی‌گرم
کولین ۳.۱ میلی‌گرم
کلسیم ۹.۹ میلی‌گرم
پتاسیم ۲۵۹ میلی‌گرم
پانتوتنیک اسید ۰.۲ میلی‌گرم
فسفر ۲۶.۴ میلی‌گرم
زینک (روی) ۰.۲ میلی‌گرم
فلوراید ۳.۳ میکروگرم
مس ۰.۱ میلی‌گرم
منگنز ۰.۱ میلی‌‌گرم

به درمان دیابت کمک می‌کند

ترکیبات بیواکتیو موجود در این آلوی خوشمزه سوربیتول ، اسید کوینیک ، اسیدهای کلروژنیک ، ویتامین K1 ، مس ، پتاسیم و بور هستند که این مواد مغذی به به کاهش احتمال ابتلا به دیابت کمک می‌‌کنند.

آلو همچنین سطح سرمی آدیپونکتین را افزایش می دهد ،این هورمون سطح قند خون را تنظیم می کند. فیبر موجود در آلو نیز سرعت جذب کربوهیدرات را در بدن را کاهش می دهد. این میوه ی خوشرنگ تابستانی باعث می شود مقاومت به انسولین را بالا می برد در نتیجه در درمان دیابت تاثیر گذار است، ترکیبات فنلی موجود در آلو را می توان به این اثرات نسبت داد.

مصرف میان وعده آلو خشک نیز احساس سیری به افراد می دهد و خطر ابتلا به دیابت و سایر بیماری های جدی را کاهش می دهد. فقط مراقب باشید که در وعده غذایی بیشتر از 4 یا 5 عدد مصرف نکنید زیرا این میوه دارای قند نیز هستند. بهتر است همرا برخی از پروتئین ها مانند یک مشت کوچک آجیل، مصرف شود

به پیشگیری از سرطان کمک می کند

طبق مطالعه انجام شده نشان داد که فیبر و پلی فنول موجود در آلو خشک می توانند به تغییر عوامل خطر سرطان روده بزرگ کمک کنند. در سایر آزمایشات آزمایشگاهی ، عصاره های آلو موفق به از بین بردن حتی تهاجمی ترین فرم سلولهای سرطانی پستان شدند . جالبتر اینکه ، سلولهای سالم طبیعی به دلیل وجود دو ترکیب اسیدهای کلروژنیک و نئوکلروژنیک تحت تأثیر قرار نگرفتند. اگرچه این اسیدها در همه ی میوه ها کاملاً رایج است ، اما به نظر می رسد در آلوها میزان آن به مقدار قابل توجهی بیشتر است.

می تواند از قلب در برابر بیماری ها محافظت کند

آلو خشک (یا آلو) با کنترل فشار خون بالا از قلب محافظت می کند. در یک مطالعه انجام شده مشخص شد افرادی که که آب آلو یا آلو خشک مصرف کردند نسبت به دیگران سطح فشار خون پایین تری دارند و در مطالعه دیگری معلوم شد که مصرف منظم آلو سطح کلسترول خون را نیز کاهش می دهد.

در این مطالعه، به آقایانی که مبتلا به کلسترول بالا بودند، 12 عدد آلو خشک برای مصرف آن به مدت 8 روز داده شد. پس از آزمایش شرکت کنندگان بهبودی سطح کلسترول خون خود را مشاهده کردند، خوردن آلو خشک سرعت شکل‌گیری بیماری آرترواسکلروز (گرفتگی عروق) را کاهش می دهد.

با مصرف آلو سلامت استخوان را ارتقا دهید

مصرف آلو با کاهش خطر پوکی استخوان همراه است. آلو به عنوان موثرترین و مفیدترین میوه برای جلوگیری از پوکی استخوان به شمار می رود، آلو خشک همچنین تراکم توده استخوان را افزایش می دهد. بعضی تحقیقات نشان می دهد که این اثر می تواند به دلیل وجود روتین در آلو باشد. با وجود این تحقیقات بیشتری لازم است در مورد اینکه آلو چطور و چگونه به تقویت سلامت استخوان کمک می کند.

دلیل دیگر موثر بودن آلو برای استخوان ها، وجود ویتامین K در آلو است. این ماده مغذی به بهبود تعادل کلسیم در بدن کمک می کند و در نتیجه سلامت استخوان را تقویت می کند. در آلو خشک نیز به طور قابل توجهی ویتامین K دارد و می تواند از این نظر بسیار مفیدتر باشد.

آلو خشک همچنین می تواند به عنوان یک گزینه ی ایده آل برای جلوگیری از پوکی استخوان در زنان یائسه باشد. آلو همچنین حاوی عناصر غذایی گیاهی خاصی است که با استرس اکسیداتیو مبارزه می کند. استرس اکسیداتیو می تواند موجب متخلخل شدن استخوان ها و در نتیجه منجر به پوکی و اسفنجی شدن استخوان ها می شود. به دلیل فصلی بودن این میوه تابستانی ، می توانید با خشک کردن آن؛ این میوه پرخاصیت را همیشه در رژیم غذایی خود داشته باشید.

منجر به بهبود سلامت شناختی می‌شود

مطالعات نشان می دهد که پلی فنولهای موجود در آلوها می توانند عملکرد شناختی را بهبود بخشیده و سطح کلسترول مغز را کاهش دهند این همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری تخریب عصبی (بیماری نورودژنراتیو) را کاهش دهد.

در مطالعات موش صحرایی ، ثابت شد که مصرف آب آلو در کاهش نقص شناختی مربوط به پیری موثر است، هرچند در پودر آلو خشک این اثرات مشابه مشاهده نشد.

اسید کلروژنیک موجود در آلو و آلو خشک نیز اضطراب را تا حدی کاهش می دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مطالعه ای که روی مرغداری انجام شد، نشان داد که آلو خاصیت تقویت کننده ایمنی دارد، مرغ هایی که در رژیم غذایی خود آلو مصرف کردند،بیماری انگلی آنها سریعتر بهبود یافت.

نتایج مشابهی در انسان هنوز مشاهده نشده است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

انتخاب آلو برای خشک کردن

همیشه به دنبال آلوهایی باشید که کمی سفت باشند، سراغ آلویی که از قبل نرم و یا کبود باشد نروید.

برای خشک کردن آلو می توانید از هر نوع آلویی استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که آلوهایی که انتخاب می کنید نباید آبدار باشند بلکه آلوهای گوشتی و شیرین را انتخاب کنید.

اضافه کردن آلو به رژیم غذایی خود

می توانید آلوی تازه و خشک را با تهیه سالاد و اسموتی به رژیم غذایی خود اضافه کنید و یا آلو را به تنهایی مصرف کنیدف بستگی به مزاج شما دارد و در ادامه مطالب طرز تهیه اسموتی آلو و سالاد را آموزش دادیم.

1. طرز تهیه اسموتی آلو

مواد لازم

ماست یونانی یا ماست ساده بدون طعم 150 گرم

بلوبری یا توت فرنگی یخ زده: یک فنجان

آلوی خشک شده با آفتاب 5 عدد

آب الو به مقدار لازم

یخ 8 تکه


1. ماست، بلوبری یا توت‌فرنگی، آلوی خشک، آب آلو و یخ را در مخلوط‌ کن بریزید و چند پالس بزنید تا نرم شود.


2. اسموتی را در لیوان بریزید و نوش جان کنید.

2. سالاد آلو با پنیر پارمزان

یک ایده‌ی جدید برای درست کردن سالاد، تهیه سالاد آلو با پنیر پارمزان بهترین گزینه است. این سالاد طعمی استثنائی دارد و سرشار از مواد اولیه‌ی سالم است.


مواد لازم

سرکه: 2 قاشق غذاخوری

عسل: 1 قاشق غذاخوری

آلوی رسیده: 6 عدد

پنیر پارمزان: یک چهارم فنجان

روغن زیتون: 2 ق غذا خوری

نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

طرز تهیه

۱. یک کاسه‌ ی متوسط بردارید و در آن سرکه، عسل و فلفل را خوب مخلوط کنید تا عسل حل شود، آلوها را در کاسه‌ی حاوی سرکه بریزید و خوب هم بزنید، پنیر پارمزان را اضافه کرده و دوباره مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

۲. سالاد را به ظرف سرو منتقل کنید و روی آن مقداری پنیر پارمزان و روغن زیتون بریزید، نمک را به سالاد اضافه کنید و سالاد را بچشید. در صورت نیاز نمک و فلفل بیشتری به سالاد اضافه کنید سالاد شما آماده است‌. نوش جان

tomato and plum salad - 7 خاصیت آلو و آلو خشک برای درمان و پیشگیری از بیماری ها
رژیم غذایی آسان با آلو

آیا مصرف زیاد آلو عوارض جانبی دارد؟

آلو باعث کاهش pH ادرار می شود و این ممکن است به طور بالقوه باعث سنگ کلیه شود. از این رو ، افرادی که سابقه سنگ کلیه دارند باید از خوردن آلو پرهیز کنند. با این حال ، ما در این مورد نیاز به تحقیقات بیشتری داریم، بنابراین می توانید پزشک خود مشورت کنید.

سوربیتول موجود در آلو ممکن است باعث نفخ شود.اگر آلو بیش از اندازه مصرف شود. آلو به دلیل داشن فیبر ممکن است باعث یبوست شود.

نتیجه گیری

آلو یک میوه تابستانی بسیار خوشمزه است که خواص شگقت انگیزی برای سلامتی و درمان دارد در این بخش از سایت در مورد ارزش غذایی و خواص آلو گفتیم از جمله درمان برای دیابت، کمک به رفع یبوست، تقویت استخوان، و پیشگیری از سرطان …و از رژیم غذایی مربوط به آلو و حتی از احتمال عوارض جانبی نیز نام بردیم.

این مطالب فقط جنبه آموزشی و اطلاعات دادن به شماست پیش از استفاده از توصیه های این مطالب با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu