چند راهکار ساده برای داشتن اتاقی مرتب

راهکارای ساده برای اتاقی مرتب

در این مطلب به چند راهکار ساده برای داشتن اتاقی مرتب پرداختیم هرچند که بیشتر خانم ها و آقایان باسلیقه با این راهکارها آشنایی دارند.

روبه رو شدن با اتاقی نامنظم و به هم ریخته کشوهای و کمد های نامرتب و لباس های ریخته شده روی تخت و زمین و رو تختی نامرتب فکر و آرامشمان را به هم می ریزد و هیچ کس دوست ندارد با این صحنه مواجه شود بنابراین با توجه به اینکه هر روزمان در اتاق خواب شروع و تمام می شود چه اتاقمان کوچک باشد چه بزرگ با کمی تغییر در دکوراسیون و استفاده از انواع باکس ها برای نگهداری لوازم اتاق خواب به شما در مرتب نگه داشتن اتاق خواب کمک خواهد کرد.

A few simple tips for having a tidy roo - چند راهکار ساده برای داشتن اتاقی مرتب

چند راهکار ساده برای داشتن اتاقی مرتب و منظم

از انجایی که تمیز نگه داشتن اتاق امری ضروری است. برای نظافت باید راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

باکس های نگهداری لوازم

باکس های نگهداری بهترین وسایلی هستند که برای تمیز نگه داشتن اتاق خواب شما مناسب هستند . به جای اینکه وسایلتان را در داخل کشوها یا گوشه اتاقتان قرار دهید، می توانید فضای بیشتری برای لوازم خود ایجاد کنید. باکس های ذخیره سازی را می توان در هر جایی از اتاق شما از زیر تخت گرفته تا کمد و بالای کمد قرار دهید، پر کردن این باکس ها بسیار بهتر از دیدن انبوهی از وسایل شما در اطراف مکان است.

یک نوع ذخیره سازی عالی برای اتاق شما به شمار می رود به راحتی می توانید این را در گوشه اتاق خود، درست در کنار کمد یا حتی درست در کنار میز خواب خود قرار دهید. این برای مرتب کردن کتاب‌ها، محصولات بهداشتی و حتی لباس‌های اضافی که در کشوهای شما جا نمی‌شوند ایده‌آل است. با این باکس ها به سادگی وسایل خود را مرتب کنید و همیشه بدانید لوازم خود را کجا قرار داده اید. انواع نظم دهنده ها مورد نیاز برای نگهداری لوازم اتاق، برای شما معرفی می کنیم از جمله:

سبد تقسیم کننده کشو پنج خانه چند منظوره

باکس جوراب و لباس زیر

آویز جا جوراب داخل کمد

نگهدارنده دمپایی دیواری

شلف باکس لوازم آرایشی

گیره نگهدارنده رو تختی

آویز کیف داخل کمد

کاور نگهدارنده کفش

برای خرید این نگهدارنده ها کافیست روی لینک www.mavikala.com کلیک کنید.

ابتدا شروع به مرتب کردن تخت خود کنید

من افراد زیادی را می شناسم که صبح ها قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه برای مرتب کردن رختخواب خود تنبل هستند. در مورد یکی از بهترین نکات برای تمیز نگه داشتن اتاق خواب، مرتب کردن روتختی است. مرتب کردن تختتان قطعا باعث می شود اتاق شما تمیزتر به نظر برسد، زیرا ملحفه های شما از تخت آویزان نیستند و بالش ها در یک راستا قرار دارند.

مرتب کردن تخت خود بلافاصله پس از بلند شدن از رختخواب بهترین زمان برای انجام این کار است. بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب، تخت خود را مرتب کنید این به این معنی است که ملحفه ها را صاف کرده و تا کنید، بالش ها را در جای خود قرار دهید. برای مرتب ماندن همیشگی رو تختی ها بهتر است از گیره های نگهدارنده روتختی استفاده کنید.

سطوح همه کشوها، کمدها باید بدون بهم ریختگی باشد

مطمئنم اکثر ما عادت داریم به جای اینکه وسایل را داخل کمد و کشو قرار دهیم وسایلمان را روی کشوها و کمد بگذاریم . این عادت قطعا باعث به هم ریختگی اتاق می شود بنابراین سعی کنید در صورت امکان از این کار اجتناب کنید تا تمام سطوح تمیز نگه داشته شوند!

سعی کنید وسایل خود را در کشو یا کمد قرار دهید. سعی کنید برای هر چیزی که به اتاق خود می آورید مکانی داشته باشید، به این ترتیب هیچ چیز روی هم انباشته نمی شود و احتمالاً گم هم نمی شود.

در میان بهترین نکات برای تمیز نگه داشتن اتاق خواب، احتمالاً بهترین ایده این است که همه وسایل کوچکتر خود را در شیشه ها و جعبه ها و سبدهای تقسیم کننده داخل کشو نگه دارید. از آنجایی که لوازم های کوچک به راحتی در اتاق گم می شود، آنها را به درستی در باکس های کوچک قرار دهید و این وسایل را روی میز یا سطوح کشو قرار دهید.

اگر تعداد زیادی محصولات آرایشی و برس، بطری‌های عطر، دستگاه‌های فنی کوچک، جواهرات، و سایر اقلام کوچک‌تر دارید، بهتر است آن‌ها را در باکس های مناسب بگذارید. که با این روش نه تنها متوجه خواهید شد که لوازم مورد نیازتان کجا قرار دارد بلکه هیچ چیز مانع پیدا کردن لوازم دیگر در اتاق شما نخواهد شد.

کفش های مجلسی و دمپایی استفاده شده را در جای مخصوص خود قرار دهید.

گذاشتن کفش ها و دمپایی ها در جای مخصوص به مرتب ماندن اتاق کمک می کند نصب نگهدارند دمپایی روی دیوار پشت در اتاق مکانی مخفی برای نگه داشتن دمپایی هاست . چون احتمال کثیفی کفش ها مجلسی بیشتر است پس بهتر است آن ار در کاور نگهدارنده کفش قرار دهید و سپس آن را در داخل کمد جا دهید.

بهتر است برخی لوازم های استفاده نشده را زیر تخت جا دهید.

بله، بهتر است لباس های اضافی و زمستانی یا ملحفه ها را که بیشتر مورد نیاز نیست را در جعبه ای مخصوص قرار دهید و در زیر تخت جا دهید و با اینکار فضای زیادی در اتاق باز می شود . یکی از ایده ال ترین این باکس؛ باکس لباس برای زیر تخت است که برای مشاهده لینک آن را برای شما قرار داده ایم.

باکس لباس اسکلت دار

باکس لباس برای زیر تخت

کاور نگهدارنده پتو و رخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Main Menu